Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nová Pivní stopa...

Poruba představuje nejucelenější soubor staveb ve slohu socialistického realismu. Výstavba tzv. Nové Ostravy probíhala v padesátých letech 20. století doslova na zelené louce mezi vesnicemi Poruba, Pustkovec a Třebovice. Budovatelé nasadili tak rychlé tempo, že už v roce 1956 byla Poruba největší slezskou vesnicí s 60 000 obyvateli. Teprve o rok později se stala součástí Ostravy. Stopu začneme...

více se dočtete v brožurce

Nová Pivní stopa je v pořadí stá padesátá pátá a její název zní Poruba!!!, jejími autory jsou Zuzana a ibišek, tak neváhejte a vyrazte na tuto novou Pivní stopu.

Připravujeme

  • PL034
    Stopařův adventní kalendář 2020
    Startuje za 6 dnů 19 hodin