Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Třicátá pátá stopařská hospoda

Milí stopaři,
pro konání 35. stopařské hospody jsme vybrali hospodu U Skřetů. Byli jsme vloni s ibiškem na kolech na Slovensku a moc se nám tam líbilo. Tak jsme vám chtěli představit Slovensko jako zemi, která má krásnou přírodu i památky, kde pivo stojí skoro stejně jako u nás, a kde můžete mluvit klidně česky a oni vám rozumí! A kde jinde představit Slovensko než v hospodě, v které nad barem visí slovenská a česká vlajka, v menu je sedm druhů brynzových halušek a na pípě slovenský Zlatý bažant a český Hron.
Sešli jsme se ve čtvrtek 30. ledna. Salonek nebyl největší, ke čtvercovému stolu se vešlo jen patnáct židlí. Ale usmálo se na nás pořadatele Clifforda a mě štěstí - přesně tolik přišlo stopařů: Psycho, Luciferka, dr. Ječmínek, limoges, Mydli s Jaruškou, ibišek, Maple, Pudl, Mara Pivoplaz, Sova, Rudík a po zvonění Nesty. Když nás ukrajinská servírka, hovořící čistou slovenštinou, dostatečně zahltila pivy, referát mohl začít. Ve dvanácti bodech jsem přednesla slovenská NEJ, k tomu kolovala obrazová dokumentace (https://photos.app.goo.gl/YkK7U8tdRZtRmbTx9). Římský nápis byl přijat vlažně, ale vlak, který si to šinul mezi fotbalovým hřištěm a diváckou tribunou, vzbudil zasloužený ohlas.

Poté následoval kvíz ze slovenských reálií. Dokázali jsme vymyslet společnými silami 15 otázek, kde stačilo náhodně volit mezi písmeny a, b, c, d a bonusovou otázku, kde museli stopaři prokázat aktivní znalost slovenštiny. Než byl vyhodnocen kvíz, roznesla sličná hosteska Clifford každému účastníku složku prospektů, vybízejících k návštěvě čarokrásného Slovenska. Slovenské kulturní středisko, díky! A už je tu vyhlášení výsledků. Mára s devíti body za třetí místo získal teď už raritní láhváč ze zaniklého Novoměstského pivovaru. Druhý Psycho (10 bodů) si celý rok může listovat v kalendáři s českými pivovary. A vítězka Nesty (11 bodů) obdržela unikátní výtisk Najkratšího slovníku slovenského jazyka. Pokud chcete i vy znát exaktní definici rozdílu mezi pí.ovinou a ko.otinou, stačí nalistovat příslušné heslo.

Následovalo společné foto.

Všichni začali pozvolna odcházet domů, jen dr. Ječmínek odešel hledat Kovadlinu, posléze baťoh a pak zřejmě hrob Karla Kryla (vše na stopě č. 145 Básník s kytarou). My jsme zvolna dopíjeli poslední piva a dokonce i limoges vzal Primátora na milost. Moc všem stopařům děkujeme za účast, užili jsme si s vámi moc příjemný večer a všem vzkazujeme: Do videnia, bratia Česi, na Slovensku!
Zuzana, Clifford a ibišek

Připravujeme

  • PLxxx
    Výlet do ZOO Tábor
    Startuje za 3 týdny 4 dny
  • SH036
    Třicátá šestá stopařská hospoda
    Startuje za 1 měsíc 15 hodin