Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Třicátá šestá stopařská hospoda

Naše další stopařské setkání proběhlo po delší "koronavirové" odmlce ve čtvrtek 27.6.2020. Protože jsme očekávali hojnou účast, sešli jsme se tentokrát v salonku hospůdky Na Mělnické. A byť se nás nakonec sešlo poskrovnu v počtu třinácti (Psycho, Rudíci, Ječmínek, Nesty, ibišek se Zuzanou, Sova, Maple, Pudl a TPS), byli všichni zúčastnění dochvilní a my mohli s bohatým programem začít včas. Ovšem hned na začátku měl Tukky důležité a důrazné slovo k Pudlovi, které se týkalo jeho stylu a způsobu plnění Pivních stop, vůči kterému mělo poslední dobou výhrady čím dál více stopařů, protože Pudl je zkrátka těžko ponaučitelný a stylem "autem dojdu nejdál" jezdí jednu stopu za druhou v domnění, že si toho nikdo nevšimne a že to nebude nikomu vadit. Doufáme tedy, že po této čtvrteční veřejné diskuzi se snad polepší a začne si Pivní stopu užívat jako správný stopař.

Následoval krátký referát o šampaňském a na francouzské téma kvíz, který prokázal, že naše francouzské znalosti jsou široké a francouzská výslovnost téměř dokonalá Smile Kvíz nakonec vyhrálo známé duo ibišků, od kterých tentokrát opisovala Nesty a tedy skončila na slušném třetím místě. Vítězná trojice si, jako obvykle, odnesla hodnotné ceny Smile Referát i kvíz byly zaměřeny na Francii s ohledem na rychle se blížící stopařský kemp, který jsme vám následně odtajnili. Kemp "Dovolená ve Stop-tropez" bude v klidnější dovolenkové náladě a jistě si budete připadat jako na francouzské rivieře Smile

Po sdělení informací o kempu, Tukky představil "projekt" SOS pivní stopy, který letos vznikl místo letní soutěže a dává nám za úkol za necelý půlrok zkontrolovat všechny pivní zastavení všech pivních stop, více na stránce PL032 S.O.S. Pivní stopy, tuto stránku doporučujeme přečíst všem autorům pivních stop, kteří na stopařské hospodě nebyli.

Se svým projektem nás seznámil i limoges, jehož Pivobus brzy začne jezdit po pivních výletech, které budou občas i zcela uzavřené veřejnosti a budou jen pro Pivní stopaře.

Bylo toho tentokrát mnoho ku probrání a vše jsme stihli v ideálním čase. Během léta se včas dozvíte detaily ke kempu, sledujte tedy novinky na webu Smile Děkujeme všem za účast a těšíme se na vás na pláži v půlce září... (či na neoficiální červencové nebo srpnové stopařské hospodě, pokud ji někdo uspořádá)

perem Lucie, TPS