Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Ohlédnutí za stopařskou PL033 Dovolenou ve Stop-Tropez

Přátelé, kamarádi, stopaři,

máme za sebou letošní, celkem již šestý, pivní kemp. Spíše tedy než kemp za sebou máme sice krátkou, leč doufáme že velice vydařenou stopařskou dovolenou, kde nechybělo nic z toho, co může potěšit srdce stopařovo: dobrá nálada, páteční soutěžní raut alá France, zábavně-soutěžní francouzský videostop po oba večery, sobotní (ne)náročný výlet za kulturou s lehce turisticko-houbařským podtextem a s cílem dobít místní staletý hrad, odpoledne plné her, zlatavého moku a šplouchání bazénu, lehce poetický večer za znění strun kytar a zpěvu téměř dokonalých slavíků... a to vše jsme letos měli ještě okořeněno o vskutku zámecké ubytování v Château Hroubovice.

Shrneme-li tedy celou tuto akci, myslíme si, že i přes mnohá úskalí letošního virového zápasu s naší trpělivostí i vynalézavostí, byli nakonec všichni spokojeni, neboť program, který se sice měnil na poslední chvíli několikrát, nakonec nezapomněl na nikoho a každý stopař si přišel na své. Navíc se nám jistě opět podařilo zanechat po Pivní stopě v Hroubovicích a okolí nesmazatelné stopy, a to nejen v restauraci Vídeň či místní sokolovně, kde šokované průvodkyně dětskou soutěží zřejmě sedí u svých stolků do teď a vzpomínají na naši hravou dvojici Mydli-Jaruška, ale i na hradní zřícenině Košumberk, nebo místním hřbitově, kde mají zřejmě republikový unikát, který oko stopaře dosud nespatřilo - automat na svíčky a to včetně sirek - a který mnozí z nás okupovali po celou dobu čekání na příjezd autobusu, či - a to zajisté hlavně - v malé leč typické hospůdce u Haničky, neboť ona Hanička zcela jistě od té soboty denně vyhlíží, kdy se zas vrátí naše tlupa na jejího skvělého Gambrinuse Biggrin .

Jelikož byl i letošní kemp mimo jiné o soutěžení, opět jsme nezapomněli provětrat vaše mozkové závity, ověřit vaše umělecké schopnosti, soutěživou hravost i dravost a samozřejmě sportovní dovednosti a šikovnost. Celkem se soutěžilo v osmi soutěžích: v pátek proběhla kulinářská soutěž, slepá degustace vín, vědomostní kvíz a videostop, v sobotu další vědomostní kvíz, francouzské activity a druhá část videostopu. V neděli ještě proběhl malý turnaj v pétanque.

Zde jsou bodové výsledky kempu:

  1. místo: Mydli - 1323 korunek
  2. místo: Nesty - 1247 korunek
  3. místo: Zuzana - 1228 korunek

Ostatní výsledky bez pořadí: Psycho131 - 1222 korunek, Luciferka87 - 1195 korunek, Rudík83 - 1187 korunek, Jarka - 1155 korunek, pepin-23 - 1137 korunek, ibišek - 1112 korunek, Sova - 1036 korunek, Maple - 1021 korunek, Pudl - 1020 korunek, Ivanka85 - 995 korunek, Fanthomas - 994 korunek, Dr.Ječmínek - 939 korunek.

Prvním třem se korunky dle pravidel zdvojnásobí.

Zanedlouho ve stopařské galerii najdete mnoho fotografií z akce, které bude Maple postupně zpracovávat a umisťovat do galerie.

Ještě jednou děkujeme všem za účast.

Tímto se loučí vaši milí portýři Château Hroubovice pozdravem "Au revoir mesdames et messieurs".

Za TPS sepsala Mokosh