Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nová Pivní stopa...

Bitva na Bílé hoře se odehrála před 400 lety - 8. listopadu 1620. Českým stavům tehdy vadila nejen násilná katolizace, ale i centralizačním snahy habsburského dvora. Povstání iniciovalo vypálení protestantského kostela v Hrobě v roce 1617, následovala neslavná defenestrace. Bitva byla krátká, trvala pouhé dvě hodiny, ale následky byly fatální. Třicetiletá válka a 300 let nadvlády Habsburků. Stopu začneme...

více se dočtete v brožurce

Nová Pivní stopa je v pořadí stá osmdesátá pátá a její název zní Ta naše Bílá hora, jejími autory jsou Zuzana a ibišek, tak neváhejte a vyrazte na tuto novou Pivní stopu. Brožurku najdete v našem e-shopu.

Přátelé, kamarádi, tato stopa vychází i přesto, že ji dnes ani v nejbližší době nebudete moci obejít, hospody jsou zavřené a i Pivní stopa se také nachází v jakémsi "útlumu". Výročí 400 let od bitvy na Bílé hoře však vychází právě na dnešek, a proto by byla škoda stopu nevydat (i když nám Bílá hora nic dobrého nepřinesla). Můžeme se tak alespoň těšit na to, až tato divná doba pomine a my vyrazíme do našich hospod a restaurací konečně na pivo, pivko, pivíčko. To vám ze srdce přeje váš TPS.