Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Čtyřicátá pátá stopařská hospoda

Přišla jsem o pětadvacet minut dříve. Hospoda byla mocně vyhřezlá do chodníku – aha, hokej! Nechtělo se mi být uvnitř samotné, tak jsem kroužila kolem. A když jsem deset minut před šestou konečně vešla do hlaholícího chumlu chlapů a hledala stůl s cedulkou „reserve“, mával na mě z druhé místnosti Mydli, Tukky a Honza. U Divadla, čtyřková hospoda ze stopy č. 198, byl už také Pudl, po mě přišla Nesty, po skončení hokeje Německo – Česko (1:4) přišel Psycho131 a byli jsme všichni – sedm statečných.

Tukky nám rozdal brožurky, nálepky a hlavně krásná trička k novému pamětnímu listu, ke kterém nám pověděl základní informace. Seděla jsem blízko, ale neslyšela skoro nic o pravidlech k Pivnímu stromu, takže jsem na tom stejně jako ti, kteří se ze stopařské hospody omluvili. Brožurka je však perfektně připravená, takže snad nebudou potřeba doplňující otázky.

Po sedmé hodině hospodu fanoušci opustili, hluk však neutuchal. Přesto jsem se pustila do čtení referátu s tématem „Co se stalo v roce 45“, tedy 1045, 1145, …, 1945 a dokonce, co se stane v roce 2045. Stopaři se dozvěděli, kdo se v tom kterém roce narodil, kdo zemřel, kdo válčil nebo kdo něco vynalezl či vytvořil. Chlapci, co U Divadla seděli už od čtyř hodin, mně do referátu pořád kecali a chodili mi kouřit, takže jak potom mohl dopadnout kvíz!

No přece dobře! Cen bylo šest, takže vyhráli všichni. První byla po rozstřelu Nesty, 2. místo obsadil Mydli (oba 6 bodů), 3. Tukky a za nimi se umístili Honza, Pudl, a Psycho131.

Děkuji, milí stopaři, za pěkný večer a už se těším na 46. SH, kterou povede TPS, a hádejte, kde nám odtajní informace ke kempu!

Maple

Připravujeme

  • SH059
    59. stopařská hospoda
    Startuje: 25.04.2024 - 18:00
  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00