Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pozvánka na PL043 Stopaři kulatého stolu

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Již za necelé dva měsíce proběhne náš další, tentokráte již osmý stopařský kemp, pod názvem "Stopaři kulatého stolu". Ubytování jsme nakonec zajistili (dlouho se nám to nedařilo) v Chatě Rousínce ve Vojnově Městci (při použití D1 asi 145 km od Prahy). Jako skoro vždy jste zde očekáváni v pátek 9.9.2022 od 16:00 do 18:00. V 18:15 proběhne zahájení kempu, pozor!, hned s první soutěží. Letos hrajeme o opravdu pěknou cenu, jaká to je, vám zatím ještě neprozradím, ale můžu prozradit, že je to cena zážitková, pro dvě osoby v hodnotě zhruba 2200 Kč.

Tématem letošního kempu jsou české pohádky, filmové i knižní, nové i dříve natočené nebo napsané. A také české hrady, a vše co k nim patří (nebojte, žádný velký dějepis nebude, takže letopočty nebiflujte).

Tradiční páteční kulinářská soutěž je letos na téma "hradní žranice", takže každý, kdo chce soutěžit v této disciplíně, nechť doveze obložený talíř, či mísu dle vlastního uvážení (přátelé, velikost mísy zhruba pro 1-2 osoby, ne větší, ať jídlo zbytečně nevyhazujeme). Jedinou podmínkou je, že musí obsahovat maso (ale nemusí být 100% masová) v jakékoliv podobě (samozřejmě poživatelné). Fantazii a zpracování se meze nekladou, a stejně jako vloni, než se pustíme do hodování, proběhne nejdříve soutěž za umělecký dojem, která bude korunkami bohatě odměněna. Mísu můžete nazdobit až na místě, před soutěží.

Sobotní výlet, letos podruhé pod taktovkou Psycha, nás zavede na Naučnou stezku Údolím Doubravy, kde po červené značce z obce Bílek půjdeme do Chotěboře (7,5 km). Zde poobědváme v Panském domě (asi 1,5 hodiny) a pak se vlakem přesuneme do Sobíňova, kde ochutnáme pivka v místním pivovaru (1,5 hodiny). Tento pivovar bude pak bude přidán do Pivní stopy jako samostatné pivní zastavení. Pak už se vydáme zpět na chatu.

Celý víkend budou probíhat různé soutěže, můžete se těšit na tradiční videostop či vědomostní kolečko a další jiné různé blboviny. Kdo bude chtít, bude moct řešit přes celý víkend únikovou hru (též bohatě honorovanou korunkami). Na četná přání (hlavně Mydliho) možná potěšíme i přátele drobného hazardu.

U chaty je gril, kdo bude chtít a bude-li příznivé počasí, může si na sobotní večer přivézt něco na gril.

Cena kempu je 2699 Kč, v ceně je: 2x ubytování včetně povlečení, ručníků a poplatku obci, spotřeba el. energie, 2x bohatá snídaně formou bufetu, v sobotu dva přesuny vlakem (busem), tričko, Pamětní list s odznakem, spousta soutěží (s možností vyhrát hlavní cenu) a možná i nějaké "překvapení".

V ceně není žádné pojištění, na akci jedete na vlastní nebezpečí. Sebou na barák si prosím vezměte přezůvky.

S pozdravem "Za pivo, krále a slávu!", se na vás těšíme v pátek 9.9.2022.

Tukky, Mokosh a Psycho131

Připravujeme

  • SH059
    59. stopařská hospoda
    Startuje: 25.04.2024 - 18:00
  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00