Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Ohlédnutí za PL043 Stopaři kulatého stolu

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Celkem již osmý pivní kemp je minulostí. Tentokrát jsme se setkali nad tématem našich dětských let (které u některých ještě neskončilo... Smile ), a to nad pohádkami všeho druhu, stáří a provedení. Ruku v ruce s pohádkami jsme se okrajově dotkli i našich českých a moravských hradů, protože na některých z nich se pohádky také natáčely.

Byť předpověď počasí k našemu kempu nebyla moc příznivá, nakonec jsme nikde moc nezmokli a na výletě Údolím Doubravy jsme dokonce chvílemi uviděli i sluníčko. Těch pár kapek v Chotěboři se nepočítá. Odměnou za chvílemi strastiplnou cestu v již zmíněném údolí nám byl výborný plzeňský prazdroj v Panském domě v Chotěboři, a po krátké cestě vlakem velice slušná pivka v minipivovaru Sobíňov.

Doslova šokem pro nás byla tentokrát páteční kulinářská soutěž, kdy se stoly pod nádhernými obloženými mísami doslova prohýbaly. Zažili jsme přímo ohňostroj chutí a vůní, či tvarů, a to nejen díky exkluzivnímu Pepinovu tlačenkovému salátu nebo Jaruščinu pávu, ale i díky kulinářským výrobkům vás všech. Žranice to tedy byla povedená.

Jak už bývá poslední kempy zvykem, soutěží jsme pro vás připravili tolik, že jsme jich spoustu ani neodehráli. Kvůli nedělnímu dešti nám zbyl kroket, který si, doufám, ještě někde zahrajeme. A ač jsem za obě noci naspal asi 8 hodin, tak jsme v sobotu neodehráli ani lehce hazardní hru v kostky, kterou jsme pro vás měli v záloze nachystanou. Ještě zbyly nějaké soutěže vědomostní, které si necháme také na jindy, jednu z nich odehrajeme na výroční akci.

A teď již ke kempu z pohledu korunkového. Co se soutěží týče, odehráli jsme v pátek, kromě kulinářské soutěže, hru "Poznej svůj hrad" (KOST, KOST, jednou to vyjít musí Biggrin ), a první část videostopu. V sobotu pak v Sobíňově vědomostní kolečko (S jakou nemocí přišel doktor za Dařbujánem v pohádce Dařbuján a Pandrhola? SYFILIS! Biggrin ), soutěž "Poznej písničku z pohádky", a druhou část videostopu. V neděli pak kreslení v duchu activity na pohádkové téma. Celý víkend jste pak mohli řešit únikovou hru, nejlepší z týmů se dostali do třetího kola.

Zde jsou bodové výsledky kempu:

 1. místo: Luciferka87 - 1578 korunek
 2. místo: Mára pivoplaz - 1309 korunek
 3. místo: pepin-23 - 1255 korunek

Ostatní výsledky bez pořadí (pouze Pivní stopaři): Rudík83 - 1010 korunek, limoges - 880 korunek, Zuzana - 824 korunek, Pudl - 764 korunek, Psycho131 - 739 korunek, Ivanka85 - 715 korunek, Sova - 612 korunek, Mydli - 606 korunek, Nesty - 563 korunek, Maple - 558 korunek, ibišek - 492 korunek, Jarka - 461 korunek.

Prvním třem se korunky dle pravidel zdvojnásobí.

Zanedlouho ve stopařské galerii najdete mnoho fotografií z akce, které bude Maple postupně zpracovávat a umisťovat do galerie.

Ještě jednou děkujeme všem za účast.

Poděkování patří našim "řidičům" Sově a Rudíkovi, zvláštní poděkování pak našim "zpátečním řidičům" Pudlovi a Ivance. Děkujeme.

Tukky, Mokosh a Psycho131

Za TPS sepsal Tukky

Připravujeme

 • SH059
  59. stopařská hospoda
  Startuje: 25.04.2024 - 18:00
 • PL052
  X. stopařský kemp
  Startuje: 07.06.2024 - 16:00