Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Padesátá stopařská hospoda

Pravidelné setkání proběhlo v tradičním termínu, a to poslední únorový čtvrtek, 23.2.2023 v pivovaru Loď. Prvním příchozím byl Pepin, po něm následovali ostatní stopaři Psycho131, Luciferka87, Tukky, Ibišek se Zuzanou, Pudl, Nesty, Clifford, Sova, Maple, Jaruška a Mydli.

Nejprve řekl Dušan pár organizačních věcí. Přišla samozřejmě řeč na zářijový kemp, který proběhne v avizovaném termínu 1.-3.9.2023 na téma Stará dobrá Anglie. Téma je to opravdu obsáhlé, tak máme co studovat. Proto prosíme všechny, kteří se na tento kemp přihlásili, o zaplacení zálohy na ubytování na účet 158043377/0600, a to do konce března. Záloha činí 1000 Kč a je, jako vždy, nevratná. Děkujeme.

Dále se naplánoval další výlet z pamětního listu „Kde se pivo vaří, tam se dobře daří“. Organizace se ujme Pepin a termín se vybral 10.6.2023.

Tím, že tato stopařská hospoda probíhala v pivovaru Loď, tak téma kvízu a referátu se nabízelo. Nejprve probíhalo hádání názvu lodí, kdy stopaři dostávali postupně nápovědy, ale každou další nápovědou se snížil počet bodů, které mohli za správnou odpověď získat. Ke každé lodi zmínila Luciferka87 pár zajímavostí navíc. Celkem bylo k uhádnutí 6 lodí a nakonec ještě jedna rozstřelovací. Hádaly se tedy lodě Křižník Bismarck, trajekt Estonia, výletní loď Costa Concordia, parník Titanic, parník Vyšehrad, křižník Moskva a nakonec se hádala Loď Pivovar.

Pořadí prvních 5 soutěžících bylo následující: na prvním místě se umístil Clifford, který získal 23 bodů (z 30 možných), druhé místo obsadil Tukky s 22 body, třetí byl Ibišek s 18 body, čtvrtá Maple se 17 body a o páté místo se musely utkat Zuzana se Sovou, kdy měly uhodnout poslední loď, a to loď Pivovar. Nakonec páté místo vybojovala Zuzana, která například jako jediná uhodla v kvízu loď Vyšehrad.

Následovalo společné foto vítězů a pak nezávazné pití :-).

V deset hodin lokál zavíral, a tak jsme byli nuceni odejít. Před odchodem ještě všichni zbylí stopaři si dali na lepší spaní malý tmavý ležák Monarchie a vypravili se do svých domovů.

Organizaci březnové stopařské hospody přislíbili Mydli s Jaruškou.

Už se těšíme a děkujeme za účast na Lodi.