Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pivovar Počerňák

Dalším navštíveným pivovarem v rámci PL „Kde se pivo vaří, tam se dobře daří“ je pivovar Počerňák v Horních Počernicích, který jsme navštívili 11.3.2023. Pivovar vznikl v roce 2019, kdy v části restaurace vznikl minipivovar.

Varny se tedy nacházejí přímo v restauraci. Jedná se o klasickou dvounádoborou varnu s elektrickým ohřevem. Zbylá část technologie – kvasné tanky a ostatní vybavení je umístěno ve sklepě restaurace.

Vlajkovou lodí pivovaru je Počerňák 11 – světlý ležák. V průběhu roku vaří různá svrchně kvašená piva, např. polotmavý ale, IPA či Summer ale. V době naší návštěvy bylo na čepu: Počerňák 11 (48,-), Polotmavý ale 13 (58,-) a IPA 15 (68,-) a pokud by někomu nestačila místní nabídka, tak ještě nabízejí Pilsner Urquell (58,-).

Na ochutnání piva IPA 15 už nebylo dost síly, tak jsem zůstal u ležáku Počerňák a Polotmavého ale.

Obě piva mi hodně chutnala a můžu je doporučit, tak jako návštěvu celého pivovaru.

Nově je pivovar na našich stránkách, jako samostatné pivní zastavení PZ866.

Připravujeme

  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00