Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

51. stopařská hospoda

Ahoj kamarádi,

Máme za sebou další stopařské posezení, tentokrát v restauraci Bruska, kde jsme se opět sešli v hojném počtu. Probrali jsme tu leccos. Psycho nás seznámil s chystanou letní soutěží a jak je jeho dobrým zvykem, tak nám samozřejmě nic konkrétního neprozradil... můžeme si jen domýšlet...

Také se tu probral Pepinem chystaný výlet do pivovárku Lobeč. Spojení tam je vcelku divoké a to nás ještě čeká pochod cca 10 km... Zdatní stopaři se nakonec odmění pivkem v pivovárku, my méně zdatní asi hned pomažeme na vlak a zdatní jedinci nám o pivu budou vyprávět. Doufám že to vidím moc černě a výlet se jistě vydaří, Pepin je záruka kvality!!!

Dále jsme se věnovali pivnímu kempu s tématem Stará dobrá Anglie, asi ne všichni půjdeme v kiltech, kostýmy budou asi rozmanitější, ale to určitě nevadí.

Také se řešila další stopařská hospoda a hlavně termín, protože tradiční poslední čtvrtek snad půlka lidí nemůže. Nakonec se tedy dohodl termín 20.4: a hospodu si pro nás přichystá Zuzana s Ibiškem.

Na závěr samozřejmě nechyběl tradiční kvíz, v kterém jsme se něco dozvěděli o Velikonočních zvycích, pokrmech a tradicích, kvíz byl velice vyrovnaný a až po rozstřelech a tradičnímu kámen, nůžky, papír, nám vykrystalizovalo pořadí: 1. Sova, 2. Zuzana, 3. Pepin, sláva vítězům, čest poraženým!!!

Těšíme se na další setkání na stopařské hospodě, Jarka a Mydli