Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

53. stopařská hospoda

53. stopařská hospoda proběhla, zcela mimořádně ve středu 28. června. Přišli všichni skalní stopaři. Tedy až, až na dva. Luciferka a Psycho nám odjeli na dovolenou. Přestože jsme se sešli skoro na konci světa v Kbelském pivovaru, přišli všichni včas. V prázdném lokále, který se téměř zaplnil až kolem osmé, nás obsluhovali přiměřeně rychle, takže nikdo nepadl pod stůl.

Stopařskou hospodu zahájil Tukky, s omluvou, že už zase nefunguje tiskárna, nám rozdal "sparchantělé" brožurky pro letní soutěž a vysvětlil pravidla. Kupodivu nebylo mnoho doplňujících otázek, přesto nám trvalo dvě hodiny, než jsme vše domluvili. Také jsme vyslechli informace k zářijovému kempu, již v pořadí devátému. Bližší informace Tukky napíše v samostatném článku.

Pak jsme ještě po dlouhé demokratické diskusi (která skončila až hlasováním) domluvili termín společné výpravy po Zuzanině dvousté čtvrté stopě. Sejdeme se tedy ve středu 19. července v 11 hodin v pivovaru Vojanův dvůr.

Bylo už po deváté hodině, když nastal čas pro kvíz. Nikomu se již nechtělo přemýšlet, ale když jsem řekla, že ty hodnotné ceny neponesu domů, vzchopili se stopaři k výkonu a zodpověděli 14 připravených otázek (plus dvě doplňující) pravého hospodského mini kvízu. Mohu tedy napsat pořadí: Tukky, Pepin, Mokosch, Ibišek, Zuzana, Dominik se Sovou, Pudl, Nesty s Jarkou a Mydli. Prvních šest získalo plechovku piva dle připraveného výběru.

Poetický večer se povedl. Nesty se Sovou odjely ještě za světla hned po kvízu, my ostatní se rozloučili kolem půl jedenácté, přičemž nespočet pocestných, pilotů, syslů a jepic byl spravedlivě uhrazen.