Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pozvánka na IX. stopařský kemp

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Necelé dva měsíce nám zbývají do zahájení již devátého stopařského kempu. Ubytováni budeme nedaleko Nového Boru, v Chalupě Mařenice, nedaleko stejnojmenné obce. Chalupa leží na samotě u lesa, takže si zde budete připadat jako na anglickém venkově. Očekáváni jste v pátek 1.9.2023 od 15 do 18 hodin. V 18:15 proběhne zahájení kempu. Kdo přijede dříve, může (pokud nebude pršet) zatím trénovat kroket - turnaj pak odehrajeme v sobotu a hlavně v neděli dopoledne. Jako vždy, celý kemp hrajeme o hodnotné ceny, tentokrát přichystané pro první tři soutěžící.

Tématem kempu je bájný Albion, chcete-li Velká Británie, nebo, jak zní název kempu "Stará dobrá Anglie". Proto, kdo bude chtít vyhrát jednu z hlavních cen, měl by toho o této zemi vědět co nejvíce. Protože témat otázek se k Anglii nabízí nepřeberné množství, takže určitě nemůžeme všechny obsáhnout, nebudou se v tématech vyskytovat žádné válečné otázky a jako vždy, žádné letopočty.

Již tradiční páteční kulinářská soutěž je letos na téma "stopařův majstrštyk". Každý, kdo chce soutěžit, připraví tedy cokoliv vhodného k pivečku, hlavně to, co se mu v minulých ročnících nejvíce povedlo. Můžeme se tedy určitě těšit na různé ohňostroje chuti, badyánové experimenty či masové plamenomety. Fantazii se meze nekladou, a opět, jak se stalo zvykem v minulých ročnících, nejdříve proběhne soutěž v uměleckém dojmu, takže může rozhodnout i správné nazdobení vašich pokrmů.

Sobotní výlet, opět pod taktovkou Psycha, nás po nenáročné procházce (zhruba 8 km) zavede do Cvikova, kde kromě zamluvené pivovarské hospody na oběd, proběhne exkurze v místním pivovaru. Po exkurzi a ještě mírné ochutnávce piva se společně autobusem (doufám, že jako vloni nám před kempem linku nezruší) vydáme na cestu zpět.

Celý víkend budou probíhat různé soutěže, již zmíněný turnaj v kroketu či tradiční vědomostní kolečko. V pátek i v sobotu večer proběhne vědomostně videostopový kvíz, který již pilně měsíc smolím. A samozřejmě jako vždy mám v rukávu i nějaké překvapení, možná i drobný hazard.

Cena kempu je letos 2790 Kč. V ceně je: 2x ubytování včetně poplatku obci, spotřeba el. energie, welcome drink, 1x pravá anglická snídaně, 1x snídaně formou bufetu, v sobotu exkurze v pivovaru Cvikov, cesta zpět autobusem, tričko, pamětní list s odznakem, spousta soutěží s možností vyhrát jednu z hodnotných cen a i nějaké to "překvapení".

Kdo chce na kempu trochu ušetřit, tomu nabízím variantu bez trička za 2390 Kč. Mokosh bude postupně všechny obvolávat, abychom si napsali velikosti a varianty triček, které budete chtít. Letos máte na výběr ze dvou variant, viz foto výše, na bílém tričku varianta s barevnou botičkou, a pak bílá varianta na tmavém tričku - tam je na výběr černá, tmavá šedá, námořní modrá či bordó.

Jako vždy v ceně není žádné pojištění, na akci jedete na vlastní nebezpečí. S sebou si na barák vezměte přezůvky. Dle dohody na poslední stopařské hospodě v sobotu večer z časových důvodů grilovat nebudeme.

S pozdravem "Bože, chraň pivo!" se na vás těšíme v pátek 1.9.2023.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.