Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Ohlédnutí za IX. stopařským kempem - "Good Old England"

Přátelé, kamarádi, stopaři...

V pořadí již devátý stopařský kemp je za námi (toto letí). Sešli jsme se na chalupě nedaleko Mařenic, kde jsme si mohli připadat jako na anglickém venkově. Téma bylo tentokrát velice obsáhlé - kemp se točil kolem všeho anglického, a myslím, že jsme si toto téma, a to nejen pánové ve skotských sukních či dámy ve slušivých kloboučcích, náležitě užili. Počasí nám vyšlo tak akorát, sice spadlo pár kapek, ale pravý anglický déšť to nebyl a alespoň jsme neměli taková vedra jako týden před a i po kempu. Prostě paráda.

Jako každý rok, páteční kulinářská soutěž byla doslova žranicí. Protože tentokrát bylo téma pro jídla dosti volné, sešly se na stolech různé speciality, a to od sekané, přes různé pomazánky (i rybohlavé), exoticky vonící masa (hlavně po kari), slané záviny či různé sýrové delikatesy rafinovaně rozložené po talíři až po ryze české utopence (příště bez hořčice) a dnes již tradiční (a doufám, že to tak zůstane) ohňostroj chutí a vůní - Pepinův tlačenkový salát. Hlavní cenu za kulinářskou soutěž si odvezla Jarka - karetní únikovou hru Zkáza Londýna.

Soutěže tentokrát začínaly již v pátek, hned po vašem příjezdu, kdy bylo zahájeno kvalifikační kolo v kroketu (plných pravidel jsme se moc nedrželi) - každý z hráčů musel projet stanovenou trasu mezi desíti brankami za co nejmenší počet "šťouchů", vyřazovací semifinálová kola jsme odehráli v sobotu a finálové kolo v neděli, kdy po remíze na prvních dvou místech proběhlo "superfinále" mezi Maple a Ivankou, to ale nakonec Maple vzdala ze zdravotních důvodů (kocovina Biggrin ) a tak kroketovou sadu za vítězství si odvezla Ivanka.

Je takovým každoročním evergreenem, že soutěže se nikdy neodehrají všechny, a i když jsem letos nachystal jen jeden vědomostně-videostopový kvíz, tak ani letos jsme ho neodehráli celý. Ale jak jsem psal už před kempem, anglických témat je tolik, že je ani nelze všechna obsáhnout, natož odehrát. Přesto jsme se podívali do anglického parlamentu, na britské sitcomy, na Alžbětu II., na fotbal, Live Aid z roku 1985, Krále Artuše, Titanic, sport, anglické puby, Mr. Beana, Jamesa Bonda a Jacka Rozparovače či jiné britské osobnosti, britský McLaren F1 Team, knihy či na britské kulinářské speciality. Zbylých neodehraných 10 témat necháme holt na jindy, možná bychom mohli někde uspořádat Good Old English Afterparty, kde bychom kvíz mohli konečně jednou dohrát Biggrin .
Zkrátka po oba večery jsme hráli, soutěžili a k tomu pili výborný Poděbradský zdroj.

Sobotní výlet, již myslím po třetí pod taktovkou Psycha, nás zavedl po asi osmi kilometrové procházce do města Cvikov, a do stejnojmenného pivovaru. Někteří z nás, jako praví angličtí gentlemani, celý výlet šli ve skotských kiltech, takže jsme opravdu všude budili velkou pozornost. Zhruba v půlce cesty nás pro absolutní žízeň opustil tuším Mydli a pepin, těsně před Cvikovem pak už většina lidí odmítla jít na vyhlídku Švýcárna a radši jsme si dali v místní Drnovecké hospodě jednu posilující Plzničku.
Ve Cvikově jsme pak po obědě a jen několika málo pivech kvůli nestíhající obsluze, šli na exkurzi do pivovaru. Dle mého názoru, tedy značně odbytou a tudíž i zbytečnou. Po dalších pivečkách nás pak začal náš dvorní řidič Pudl odvážet na barák. Co nestihl, pobral pak linkový autobus.

Chvíli po příjezdu na barák jsme si užili "čaj o páté" sestávající z talířku pravých anglických sušenek a čaje earl grey, s mlékem či bez, citronem a i trochou toho rumíčku, s nezávaznou konverzací hodnou pánů Sováků, Brodského a Libíčka (tedy Světáků).

A jak letos dopadl celý kemp z pohledu korunkového, tedy to, co vás z kempu nejvíce zajímá?

Celkem jste letos mohli zvýšit své korunkové účty ve třech soutěžích: v turnaji v kroketu, v kulinářské soutěži a ve vědomostním kvízu, který jsme hráli dva večery. Zde jsou výsledky:

  1. Mára pivoplaz - 1158 korunek
  2. Mydli - 1003 korunek
  3. Luciferka - 930 koruenk
Další výsledky bez pořadí (pouze pivní stopaři): Nesty - 857 korunek, Zuzana - 827 korunek, Psycho - 809 korunek, Fanthomas - 794 korunek, Jarka - 762 korunek, Jájuš - 728 korunek, Maple - 700 korunek, Mlejňas - 646 korunek, ibišek - 624 korunek, pepin - 576 korunek, Dexy - 498 korunek, Rudík - 486 korunek, Pudl - 395 korunek, Ivanka - 382 korunek.
Prvním třem se korunky, dle pravidel, zdvojnásobí.

Zanedlouho jistě najdete ve stopařské galerii spoustu krásných fotek, Maple je bude postupně zpracovávat. Pokud má někdo nějaké fotky z akce, prosím o jejich zaslání Maple. Díky.
Další poděkování patří: Psychovi za pomoc s výletem a objednání, vyzvednutí, vychlazení a dovezení (a nevypití) anglických piv pro welcome drinky. Dále pepinovi za vyzvednutí, uchování a dovezení (taktéž za nevypití) cen pro tři vítěze kempu. Dexymu (Dominikovi) za dovezení sušenek pro čaj o páté a jednolibrových mincí přímo z Anglie. Jajuš za navržení, ušití a dovezení krásných kiltů, ve špičkové kvalitě a k nerozeznání od pravých. Pudlovi za ochotný odvoz některých unavených stopařů zpět na barák. Všem ostatním moc děkuji za bezproblémový průběh, kopec srandy a i za disciplínu, protože jsme opět nikde nenapáchali žádné škody.

Za to vše vám společně s Mokosh moc děkujeme.

Pro Pivní stopu sepsal za zralé paměti Tukky.

P.S. Někteří už to vědí, někteří ne. Desátý kemp bude!!! Více se dozvíte v říjnu na stopařské hospodě, takže 26.10. očekávám 100% účast.