Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pivovar Perron v Roztokách

Pivovar Perron v Roztokách sídlí v prostorách u bývalé nádražní restaurace. Lze k němu dojít od vlaku Nádražní ulicí nebo podchodem směrem k Vltavě a poté projít zámkem. Cesta k zámku je lemována působivým murálem, který zobrazuje všechny krásy Roztok, tedy i penicilínku, čističku a nádraží.

Právě poloha pivovaru, která leží v těsném sousedství vlakového nástupiště, byla inspirací pro název piva Perron. Příběh roztockého pivovaru začíná v roce 2016, kdy začal Pavel Šnajdr coby „homebrewer“ vařit v malém domácím pivovaru vlastní piva. V roce 2020 založil společnost Pivovar Roztoky, který je dočasně tzv. létajícím pivovarem. Momentálně svá piva vaří v Hostivaru. V roce 2021 byla otevřena prostorná venkovní zahrada.

V době naší návštěvy byla na čepu vlastní jen Roztocká 11.

V dalším plánu, již z roku 2020, je výstavba vlastního pivovaru a pivovarské restaurace. Obojí se má nacházet v prostorách zchátralé nádražní restaurace v Nádražní ulici čp. 56.

A tak ochutnávka jednoho piva, několik projíždějících vlaků a jdeme dál, přeplavat Vltavu a poté do Zdib.

Připravujeme

  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00