Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pozvánka na výlet "Stopaři na kolejích" a Výroční schůzi PS 2023

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Rok se z rokem sešel, a tak si vás dovoluji pozvat na novoroční výlet spojený s výroční schůzí Pivní stopy za rok 2023. Organizace výletu se opět, jako loni, ujal Pepin s pomocí Ibiška. Podle názvu je vám už určitě jasné, že téma letošního výletu je železnice - vlaky - nádraží a hlavně nádražní restaurace. Projedeme se nejdříve "Posázavským Pacifikem" do Čerčan, kde po kraťoučké vycházce cca 1,5 km (prakticky jen přesun mezi nádražkami, na který je škoda použít vlak), pojedeme zpět ku Praze po "Dráze císaře Františka Josefa".

Sraz na tento výlet bude v sobotu 6. ledna 2024 okolo 9:00 hodin, v Nádražní restauraci Braník. Skalní příznivci mohou tuto restauraci navštívit už od sedmé hodiny ranní, kdy restaurace otvírá, a osvěžit se před cestou několika chutnými branickými pivečky či posnídat nějaký vydatný pokrm z místní kuchyně. POZOR! V 9:41 hodin nám z nádraží Praha-Braník odjíždí vlak, takže kdo nestihne do této doby přijít, tak se pravděpodobně výletu nezúčastní. Vlak nečeká!

Původně jsem nechtěl vytvářet žádné kvízy, ale když jsem 27. prosince viděl, s jakou chutí odpovídáte na přetěžké otázky Pepinova kvízu z pivovarnictví středočeského kraje, nakonec jsem se rozhodl, že nějakou tu soutěž také nachystám, i když železniční tématiku máme dost probranou z Výroční akce v roce 2021. Pro vítěze budu mít hodnotnou cenu a to knihu "Vůně Pražských nádraží", kterou se mi dnes podařilo zakoupit z druhé ruky (doufám tedy, že přijde včas).

Výroční schůze PS 2023, na které již tradičně zvolíme Stopaře roku, proběhne v rámci výletu někde po cestě, tentokrát nepočítám s nějakou větší akcí či oficiální závěrečnou hospodou (jako to bylo dříve) po návratu zpět do Prahy, ale určitě se hrstka přeživších a nejodvážnějších stopařů někam po akci přesune. Zatím ještě nemám k dispozici přesnější odhad návratu do Prahy, hned jak budu vědět bližší informace, napíšu je sem na web a do stopařského messengeru.

Vstupné na tuto akci činí 119 Kč na osobu, v ceně nejsou zahrnuty žádné jízdenky do vlaku. Jaké nádražní restaurace navštívíme, a tedy i jaké jízdenky koupit, to je samozřejmě primárně tajné, ať máte překvapení, ale kdo by si chtěl jízdenky zajistit dopředu, tomu informace na přání pošleme emailem.

A poslední informace: jako vždy, výletu se zúčastníte na vlastní nebezpečí.

Prosíme všechny, z organizačních důvodů, aby do komentáře pod článek napsali, zda se akce zúčastní, či ne. Ti, kteří budou chtít poslat trasu kvůli nákupu lístků dopředu, prosíme připište tento požadavek též do komentáře. Děkujeme.

Těšíme se na vás
Tukky, Pepin a Mokosh

Připravujeme

  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00