Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Dovolená ve Stop-Tropez

EDIT 25.8.
Přátelé, kamarádi, stopaři, tak bohužel se nám na sobotu žádný autobusový výlet zajistit nepodařilo. V sobotu půjdeme tedy po svých (asi 7km) do Luže na zříceninu hradu Košumberk. V některé z místních restaurací se zastavíme na oběd. Zpáteční cesta je možná místní linkou autobusu. Proto si sebou nezapomeňte přibalit roušky. Bohužel se nám komplikuje i výroba triček, proto je možné, že nakonec trika nebudou, či se pro skalní zájemce budou dotiskovat po kempu. Těšíme se tedy na vás na trochu "osekaném" kempu, v pátek 11.9. od 16 do 18 hodin v recepci zámečku Hroubovice. Přejeme příjemnou Dovolenou ve Stop-Tropez.


Přátelé, kamarádi, stopaři,

bohužel musíme konstatovat, že příprava letošního kempu je více než zakletá, kvůli různým opatřením proti koronaviru. V současnosti Miloš dělá již třetí (a poslední) pokus o nějaký smysluplný sobotní výlet, který by alespoň trochu zapadal do myšlenky stopařského kempu. Kvůli opatřením se nepodíváme do původně plánovaného Pivovaru Rychtář v Hlinsku, či do pohádkového pekla Čertovina. Nové cíle pro sobotní výlet zatím prozrazovat nebudeme, abyste v případě úspěchu měli alespoň nějaké překvapení.

Nejen z tohoto důvodu zatím nejsme schopni vám zdělit, zda pivní kemp letos vůbec proběhne, nebo v jakém režimu a už vůbec nejsme schopni stanovit nějakou přesnou cenu.

Prakticky jsou možné následující alternativy:

  1. kemp vůbec neproběhne
  2. kemp proběhne v omezeném režimu, bez sobotního výletu, možná s některými soutěžemi (v sobotu by asi bylo individuální volno), byla by to vlastně taková dvoudenní stopařská hospoda
  3. kemp proběhne normálně, včetně soutěží a sobotního výletu

Ubytování na kemp "Dovolená ve Stop-Tropez" sehnal Miloš více než pěkné, kemp by se měl uskutečnit v Zámečku Hroubovice nedaleko Skutče (www.zamecek-hroubovice.cz), tedy asi 130km od Prahy směr Pardubice.

Co se týče tradiční páteční kulinářské soutěže, bude letos taková volnější: přivezte jakoukoliv vlastními silami vyrobenou pochutinu k pivu, kterou opatříte odůvodněným francouzským přívlastkem (tedy třeba alá Paris). Fantazii se meze nekladou, můžete vyrobit třeba pomazánky, naložit sýry či utopence, upéct maso či vyrobit vlastnoručně paštiku, na další možnosti určitě přijdete sami.

Co se týče ceny kempu, opravdu teď nejsme schopni ji spočítat, odhadujeme však, že by se měla přibližně držet loňské hranice +-10% (loni byla cena kempu 2149,-Kč). V ceně jako vždy 2x ubytování, 2x snídaně formou bufetu, sobotní výlet autobusem, soutěže a program, pro vítěze kempu plnohodnotná cena. Cena neobsahuje žádné pojištění, na kemp jedete na vlastní nebezpečí. Letos nepožadujeme žádnou zálohu.

Prosíme vás, napište do komentáře pod tento článek, zda byste na kemp jeli, či v jakém režimu (např. pojedu jen na plnohodnotný kemp, jinak ne atd...), dále kvůli tričkům (i když nevíme jestli se stihnou vyrobit) napište svoji velikost a preferovanou barvu (bílá, modrá, červená). Všechny komentáře, přátelé, budou brány jako závazné, takže doufáme, že v případě že napíšete, že jedete a pak z nejrůznějších důvodů nebudete moci, že zaplatíte svoje případné ubytování a jiné náklady (místo v autobusu či tričko). Jakékoliv dotazy ohledně kempu rádi zodpovíme na telefonním čísle 737121204 (Mokosh).

V případě jakékoliv nepředvídatelné události ohledně koronaviru si jako TPS vyhrazujeme právo kemp celkově zrušit.

Těšíme se na vaše komentáře a názory

za TPS Dušan