Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Rok 2021

Přátelé, kamarádi, stopaři…

Předem tohoto článku vám ještě jednou všem přeji za celý TPS hodně zdraví, štěstí a spoustu příjemných chvil nejen s Pivní stopou. Letošní rok, stejně jako ten loňský, bohužel však bude poznamenaný situací kolem nás, o které se však nechci rozepisovat. Protože vyhlídky jsou nejasné, bude Pivní stopa dále fungovat v omezeném režimu podle aktuální situace.

Nepříliš dobrou zprávou je pro mě, a myslím, že bude i pro vás, rozhodnutí Miloše opustit od začátku roku Tým Pivní stopy a dále se tak nepodílet na činnosti Pivní stopy. Odchází tedy od nás náš hlavní organizátor výletů, neúnavný bavič na kempech, skvělý licitátor na dražbách obrázků pro některou z českých ZOO, ale hlavně výborný společník a kamarád. Dále ho však budeme vídat na akcích PS či stopařských hospodách, jak přislíbil. Nezbývá nám, než toto rozhodnutí akceptovat a poděkovat za práci pro Pivní stopu. Miloši děkujeme (to není vzkaz na hrad). Tímto tedy zaniká Tým Pivní stopy, který 6,5 roku vedl tuto soutěž. Doufáme, že k vaší spokojenosti. Dále tedy pokračujeme jen já s Luckou, za přispění Tomáše Psycha131 a některých dalších z vás.

Co nás tedy čeká a nečeká v letošním roce:

  • výroční schůze PS 2020 – tato je odložena na neurčito, pokud bude možné ji uspořádat do konce března, sejdeme se v některém z našich Pivních zastavení a proběhne vyhlášení trofejí Pivní stopy za rok 2020. Pokud ji nebude možné uspořádat do konce března, proběhne hlasování o Stopaři roku 2020 a Autorovi roku 2020, korespondenčně, za pomoci ankety na stránkách PS. Ceny pak budou předány během roku, jak situace dovolí
  • dražba obrázků pro rok 2021 – letos neproběhne, kvůli nejisté situaci v zoologických zahradách a i absenci našeho oblíbeného licitátora
  • stopařské hospody, výlety s PS – budou probíhat dle situace
  • kemp – pokud se situace uklidní a bude začátkem června jasné, že by kemp mohl proběhnout, pak ho nachystáme. Pokud bude situace opačná, kemp bude zrušen, protože nestihneme jeho přípravu (nemá cenu cokoliv chystat do šuplíku)
  • letní soutěž – když budou otevřeny naše pivní zastavení, znovu spustíme PL032 SOS Pivní stopy, jiná další soutěž se na letošní rok nechystá
  • pivní stopy – logování našich PZ, TZ a PS bude vždycky spuštěno s aktuálním otevíráním a zavíráním zastavení (doufejme, že už žádné další zavírání neproběhne)
  • nové pivní stopy – i toto bude závislé na aktuální situaci a platí, že od okamžiku, kdy budou hospody opětovně otevřeny, můžete se pustit do tvorby nových PS a ty budou spouštěny dle domluvy, naopak pokud by došlo k dalšímu zavření restaurací, nemá smysl ani tvořit nové PS

Dále ještě letos proběhnou nějaké další změny v pravidlech, hlavně co se týče „prolétávání“ pivních stop bez návštěvy jakéhokoliv pivního zastavení, či povinnosti nechávat u svých fotek exif data pro kontrolu datumu a času pořízení fotografie. Toto se naštěstí týká jen mizivého procenta stopařů.

Chystáme i nějaké novinky, o těch vás budeme informovat, až nám situace dovolí se opět setkat na některé ze stopařských hospod, či na výroční akci PS.

Hodně optimismu do dalších dní přeje

Dušan