Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Máme rádi zvířata

Přátelé, kamarádi, stopaři...

asi před týdnem mi přišel email od Psycha:

"čau Dušane,

co udělat dražbu obrázků a přispět na zoo? ZOO na tom jsou také špatně, hlavní příjem ze vstupného už dlouho není... Představoval bych si udělat dražbu několika obrázků (klidně 5-10), dražba by byla na stránkách. Pak by se to rozdělilo třeba mezi 3 menší zoo, asi bych neřešil, aby nám udělali prohlídku a cedulku, teď je stejně nejisté, kdy bychom tam mohli jet. Další rok už by se vybrala jedna ZOO s prohlídkou, tak jako vždy. Níže posílám příspěvek z facebooku, kde je odkaz na ZOO.

Co si o tom myslíš?"

Tomáš

vyjmuto z fb:

ZOO VOLAJÍ O POMOC
Jedna z vás tu zmínila prostý a bohužel velmi bolestivý fakt, že české zoologické zahrady nemají finance pro přežití, proto budou nucené (možná už některé jsou) začít některá zvířata utrácet. Všichni víme, že se pomoci zřejmě nedočkají, páč by nebylo na odměny pro Vláďu a spol., takže je to v našich rukou. Tudíž mě napadlo dát vám sem odkazy na zoologické zahrady v našich krásných luzích a hájích a po vás se chce jen jediné: vybrat si zoologickou zahradu a podívat se, jak jí můžete sponzorsky či adopcí konkrétního zvířete pomoci. Možná vybírejte i z těch méně známých, které by jinak upadly v zapomnění. Nyní je tu doba, kdy se vyvažuje dobro a zlo, nyní tedy máme možnost ukázat, na čí stranu se přikloníme. Vesmír se dívá, věřte mi a pak podle toho bude i odměňovat. Děkuji vám všem, kteří se účastníte.
Morgana

Abych řekl pravdu, byl jsem k tomuto nápadu skeptický a z nejrůznějších důvodů jsem ho odmítal. Dnes jsem si však přečetl tento článek a nejen díky němu vyhlašujeme sponzorskou akci s pamětním listem na pomoc zoologickým zahradám či zooparkům:


Máme rádi zvířata

  • cílem akce je sponzoring pro jakoukoliv zoologickou zahradu v rámci pomoci zoologickým zahradám zavřeným kvůli protikoronavirovým opatřením
  • bylo vybráno 12 obrázků se zvířátky z akcí Pivní stopy, cena každého je 1000 Kč. Jsou to originální skici na výrobu placek Pivní stopy (autor Mokosh a Mydli), vždy jen po jednom kuse.
  • jak obrázek získat? Stačí si vybrat jakoukoliv zoologickou zahradu, poslat příspěvek na její účet a při přidání komentáře k pamětnímu listu podat jako důkaz ofocenou složenku či potvrzení o platbě. K tomu nezapomeňte připsat číslo vybraného obrázku. Platí systém "kdo dřív přijde", takže nejdřív si zkontrolujte v komentářích před vámi, zda je vámi vybraný obrázek ještě k dispozici.
  • kdy obrázek dostanu? Hned jak to umožní situace, při setkání Pivní stopy či na stopařské hospodě. Obrázek bude signovaný autorem, vložen do euro obalu (ne v paspartě, jako při dražbě) a s originálním očíslovaným Pamětním listem, který je k obrázku zdarma.

Věříme, že vás tato akce osloví, a i když jsme touto dobou všichni nějak postiženi, příspěvek na strádající zoologické zahrady v hojném počtu pošleme.

Dušan