Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Čtyřicátá čtvrtá stopařská hospoda

Čtyřicátá čtvrtá stopařská hospoda se konala v tradičním termínu, poslední dubnový čtvrtek. Pod portrétem Staré kovárny na nové Staré kovárně na Žižkově se sešlo téměř kompletní tvrdé jádro Pivní stopy. Téma bylo, vzhledem k připravované dvousté stopě, věnované ikoně české muziky, Třem sestrám, jasné. Do 18. hodiny, kdy jsem dorazil, tu byli Psycho, Luciferka, Ibišek, Zuzana, Maple, Mydli, Sova a Nesty a do pěti minut dorazili Tukky a Mokosh. Byl jsem rád, že všichni dorazili za světla, na vytvoření tradiční kovárenské fotografie (viz foto níže).

Zahájení proběhlo tradičně - v Tukkyho infocentru jsme se dozvěděli o připravovaných akcích PS (konkrétně o novém výletu do Šestajovického pivovaru, letní soutěži a připravovaném zářiovém kempu) a mohli jsme přistoupit k fotografování...

Během fotografování bylo vidět, jak se všichni těší na nové informace o svém idolu. Po vyfotografování a minikvízečku, který sloužil k utřídění znalostí o TS a získání nějakých bodíků navíc, začala krátká přednáška. Posluchači byli občas vyrušeni lehkou otázkou pro udržení pozornosti...

... a po hodince a půl (se čtvrthodinkovou pauzou) bylo hotovo. Největší znalec TS Sova velmi příjemně překvapila a získala první místo (doufám, že s námi někdy vyrazí na koncert), druhý znalec Mydli, třetí Mokosh. Ocenit musím i ostatní, žádné fiasko se nekonalo. Pak už nám jenom Mydli představil své nové kamarády (na fotu s Rolandem) a po pozvánce a tradiční zelené nastal bujarý večírek.

Ještě bych chtěl moc poděkovat všem, co dorazili druhý den do Braníka a novou stopu si prošli a zároveň ostatní na tento zážitek pozvat. Děkuji moc.

Připravujeme

  • SH051
    51. stopařská hospoda
    Startuje: 30.03.2023 - 18:00