Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Výlet Štamgasti Žižkova, po žižkovských hospodách a žižkovských osobnostech

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Opět po roce vás zveme na novoroční výlet, zakončený Výroční schůzí PS 2022. Provedeme vás společně s naším "žižkovským Pepinem" po zákoutích této svérázné pražské čtvrti. Zaměříme se tentokrát nejen na zaniklé hospody, či zákoutí, ale i na známé osobnosti, které jsou nějakým způsobem z Žižkovem spjaté.

Sraz na tento výlet bude 7. ledna 2023 v 10 hodin (na opozdilce čekáme max. 5 minut) na rozhraní Žižkova a Vinohrad, konkrétně u vchodu do jednoho nejmenovaného obchodního centra na křižovatce ulic Vinohradská a Jičínská, tedy na Floře. Poté se vydáme na nenáročnou procházku o celkové délce 7,5 km. Samozřejmostí je i zastávka na oběd (v restauraci, kde jsme hráli piškvorky), či další zastávky na pivní občerstvení. Výlet bude končit kolem 17 hodiny v restauraci, kde následně proběhne Výroční schůze PS 2022.

Stejně jako vloni, bude cestou probíhat soutěž o hodnotnou cenu, konkrétně o krásnou obrázkovou knihu "Žižkov - svéráz pavlačí a strmých ulic". A opět stejně jako vloni jsme vás poprosili o spolupráci: při poslední stopařské hospodě, tedy o vánoční, jste si vybrali osobnosti, o kterých napište krátký referátek (max. 3 minuty) a poté pět kvízových otázek. Pro úplnost připomínám osobnosti a stopaře, kteří si je vybrali: ibišek - Karel Hartig, Vladimír Neff; Zuzana - Jaroslav Hašek, Franta Sauer; Mára pivoplaz - Vlasta Burian, Jaroslav Marvan; Ivanka85 - Oldřich Nový; Jarka - Jaroslav Seifert; Sova - Toyen, Yvonne Přenosilová; Pudl - Jaroslav Ježek; Maple - Olga Havlová; Psycho131 - Luděk Sobota; Rudík83 - Jaroslav Uhlíř; Mokosh - Stanislav Kostka Neumann; Luciferka87 - David Matásek; pepin-23 - Karel Heřmánek, Vladimír Boudník; Mydli - Jaroslav Foglar; Nesty - Milena Jesenská; Tukky - Tony Ducháček. Nikdo se nepřihlásil o tyto osobnosti: Jiří Šlitr, Miroslav Ondříček, Jiří Krampol, Karel Šíp, Ladislav Gerendáš. Kdo by ještě chtěl zvýšit svoje šance na výhru a má jen jednu osobnost, může si z neobsazených jmen ještě jedno přibrat, toto prosím když tak napište do komentáře pod článek. Samozřejmě, opět jako vloni, vypracování referátů a následně kvízu není povinné, kdo však chce vyhrát knihu, pro toho je to celkem povinné.

Po výletě proběhne Výroční schůze PS 2022, na které již tradičně zvolíme Stopaře roku, máme připravené ještě nějaké soutěže a podíváme se na budoucnost Pivní stopy. Oficiální část by měla skončit okolo 20 hodin. Vstupné na tuto akci bude 99 Kč na osobu. Výletu se účastníte na vlastní nebezpečí.

Prosíme všechny, z organizačních důvodů, aby do komentáře pod článek napsali, zda se výletu a následné schůze zúčastní, či ne. Děkujeme.

Těšíme se na vás
Tukky, pepin-23 a Mokosh

Připravujeme

  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00