Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Čtyřicátá devátá stopařská hospoda

Letošní první stopařskou hospodu - potažmo hospůdku - jsme měli v naší již domácí hospůdce Na konečné. A kupodivu se nás sešlo přesně o jednoho více, než na loňské první hospůdce, čili jsme ku stolu zasedli v počtu devíti: Mydli s Jaruškou, Zuzana, Pudl, Psycho131 s Luciferkou, Tukky s Mokosh a Zdenička .

V tomto malém počtu by byla škoda dávat referát s kvízem, a tak si jej necháme na jinou hospodu s větším počtem účastníků, a rovnou jsme přešli ke dvěma podstatným záležitostem k řešení. Tou první bylo probrání, co a jak dál s existencí Pivní stopy. Jelikož o jejím nepokračování nemůže být dle většiny stopařů ani řeč, bude stopa svým způsobem fungovat i nadále, jak jste byli zvyklí, jen nových stop bude z důvodu aktuální celkové situace přibývat tento rok minimum, a uvidíme, jak se situace změní do dalšího roku. Logovat hospůdky můžete i nadále a o pivní výlety se převážně postará kterýkoli člen PS, který bude chtít takový výlet od A do Z uskutečnit. Důležitou změnou ale od února budou ceny nálepek a brožurek, o čemž jsme již informovali i emailem, ale pro zopakování: cena brožurky včetně placky bude 40kč a cena nálepky pak bude 20kč, přičemž platí, že za každou 33. nálepku vám bude odečtena sleva 100kč na další nálepky, čili pro aktivní stopaře se tak cena nálepky ustálí na 17kč. Toto platí na kalendářní rok.

Druhou záležitostí pak bylo téma podzimního kempu. Nejzajímavější a nejschůdnější návrh padl od Tomáše Psycha, který našel pěkné ubytování poblíž pivovaru Cvikov, které jsme již tedy i zamluvili a to na termín 1.-3.9. Je ale nutno zaplnit kapacitu a zaplatit zálohu, proto tedy prosíme každého, kdo se chce kempu zúčastnit, aby dal pod tento článek komentář a tím potvrdil svoji účast na kempu, jelikož přihlášky uzavíráme 15.února, abychom pak zjistili, zda jsme schopni kapacitu naplnit. Poté bude definitivně rozhodnuto a bude vybírána nevratná záloha, stejně jako v minulém roce.

Tím byly podstatné záležitosti probrány a v pomalém tempu popíjení a klábosení o věcech pivních i nepivních jsme se po deváté hodince začli rozcházet ku svým domovům. Příští, tedy únorovou hospodu, si vzali na starost Luciferka s Psychem, tak se budeme těšit.

Připravujeme

  • SH051
    51. stopařská hospoda
    Startuje: 30.03.2023 - 18:00