Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

PL039 Kde se pivo vaří, tam se dobře daří…

... aneb jak jsme dokončili návštěvy pivovarů z 39. pamětního listu

V sobotu 21. února 2023 jsem dorazila na Start výletu do Srdcovky u Drsnejch přesně v poledne a u stolu už sedělo dvanáct stopařů, chvilku po mně přišel čtrnáctý. Úžasná účast!

Venku slota s psotou a v bříšku pár piv. Přestože každý stopař dostal na cestu „housera“ pro případ, že by zapadl do sněhu, polovina lidí nenechala nic náhodě a k prvnímu pivovaru v Řeporyjích se nechala dovézt autobusem emhádé.

Pivovar Řeporyje zel prázdnotou, tak nám chvilku trvalo, než jsme našli místo k sezení. Vesele nás vítal patnáctý stopař Pepin. Ale pan vrchní nás moc nevítal, po celou dobu byl trochu roztržitý a brblal, když jsme si neobjednali najednou a při objednávkách hlučeli.

Naobědvali jsme se, popili tři – čtyři pivka a Limoges nás pobavil pěkným kvízem a prověřil naše znalosti o bankovkách a mincích české měny.

Výsledky kvízu: Zuzana s Ibiškem a Jarka s Mydlim získali po pěti bodech a rozstřel vyhráli prvně jmenovaní. Čtyři body měla dvojice Radlik a Maple. Po třech bodech měli Sova a Pepin, Luciferka s Psychem, Tukky s Fanthomasem a Mára s Pudlem.

Takže největší kaňkou dojmů z pivovaru Řeporyje byla obsluha, pan vrchní po nás chtěl platit i jídla, která už neměli, piva odepisoval, jak ho zrovna napadlo… Pětistovku navíc nakonec Dušanovi vrátil.

Odešli jsme tedy dříve a přesunuli do Kavárny na náměstí, odkud pak jen čtyři stateční vyrazili pěšky, ostatní se dovezli do Třebonic autobusem.

V Třebonicích všude tma, ale David Staněk na nás o hodinu dřív čekal, jak slíbil. Dlouhý stůl připraven, v kamnech prskal oheň a my se zvesela pustili do ochutnávky piv. Bohužel do Třebonic nedorazil Ibišek, který uklouzl po zasněženém plechu a natáhl si stehenní sval. Ovšem po telefonickém ujištění, že zdaleka neodcházíme, Zuzana do Třebonic nakonec také dorazila.

Sedm stopařů po celodenní námaze dorazilo domů až po půlnoci.

Připravujeme

  • PL052
    X. stopařský kemp
    Startuje: 07.06.2024 - 16:00